logo

Pragnę podzielić się z Wami cennymi wskazówkami, jak można pozyskać środki finansowe na leczenie naszych dzieciaczków.

Nie muszę chyba pisać jak kosztowne jest leczenie, rehabilitacja, suplementacja i dieta.
Ponieważ w moim przypadku koszty leczenia mojej  autystycznej córeczki przerastały nasze możliwości, postanowiłam działać.

Zacznę może od początku:

1. Zrobiłam dla Zosi stronę internetową, na której zamieściłam apel o pomoc, zdjęcia, filmy z terapii, informacje o autyzmie i sposobach leczenia – generalnie wszystkie informacje w pigułce, tak każdy kto trafi na stronę Zosi wiedział na co choruje moje dziecko i jakie ponosimy koszty leczenia.

2. Adres strony rozesłałam drogą mailową do znajomych, przyjaciół i rodziny z prośbą o przesłanie informacji dalej- oczywiście treść maila była tak skonstruowana, aby nie była odebrana jako spam, z resztą mail nie trafiał do przypadkowych ludzi, tylko do znajomych moich znajomych itd.

Odzew był niesamowity, rozdzwoniły się telefony, ludzie dzwonili z całej Polski, nawet z zagranicy z pytaniami jak mogą nam pomóc.
Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu zaczęły wpływać pieniążki od zupełnie obcych nam ludzi.
Pierwszego maila wysłałam może do 30 osób (grono najbliższych mi osób), po tygodniu istnienia strony www dla Zosi, mieliśmy już 5000 odwiedzin.
Do każdej z osób jaka nas wsparła finansowo wysyłaliśmy odręcznie napisane podziękowania wraz ze zdjęciem Zosi:-)
Dzięki takiemu systemowi, mamy już grono osób, które wysyłają nam systematycznie pieniążki:-)

3. Aukcje internetowe- na pomysł wpadłam przypadkowo- efekty zadziwiające.
Wiele osób chciało nam pomóc, ale z uwagi na to że sami mieli niewiele, padła propozycja, że ktoś ma gdzieś na strychu stary obraz i może go przekazać na licytację.
Od tego się zaczęło, potem sukcesywnie zaczęły napływać do nas różne przedmioty na licytację. Okazało się że jest mnóstwo ludzi zainteresowanych taką formą wspierania Zosi!
Na aukcje charytatywne za pośrednictwem serwisów aukcyjnych trzeba mieć zgodę MSW, większość fundacji ma takie pozwolenia, więc kiedy zapiszecie dziecko do jakieś fundacji upewnijcie się, czy fundacja ma zgodę na organizowanie tego typu zbiórek publicznych.
Należy wtedy wystąpić do fundacji z prośbą o wyrażenie zgody na tego typu aukcję.

4. Fundacja- założyliśmy dla Zosi konto w fundacji dzieciom “Zdążyć z pomocą”- procedury są naprawdę proste, w porównaniu z innymi fundacjami, cały proces trwał 30 dni.
Potem akcja- listy do firm- na początek przygotowaliśmy 1000 listów- to wymaga na początek inwestycji- ale fundacja refunduje koszt znaczków, kopert,  xero itd.

5. Warto złożyć wniosek do PEFRON-u  z wnioskiem o dotacje na komputer dla dziecka i specjalistyczne oprogramowanie np. logopedyczne, refundują też wczasy rehabilitacyjne – o ile rzecz jasna w danym roku PEFRON ma na to środki finansowe.

6. Można spróbować zwrócić się z prośbą o pomoc finansową do fundacji POLSAT i TVN Nie Jesteś Sam – nam co prawda nie pomogli, ale wielu dzieciom pomagają, więc warto spróbować.

No i tak dla podsumowania. Jeśli potrzebne są Wam pieniążki, bo sami nie dajecie rady, po prostu musicie o nie powalczyć.
Ja na początku miałam duże opory, bo nie łatwo jest prosić o pieniądze :-(
Trzeba jednak się przełamać, bo dobro dziecka jest najważniejsze.

2,916 total views, 1 views today


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.