logo

Co to takiego?

Jest to rodzaj konta zakładanego w ramach konta bankowego danej fundacji, na którym zbierane są pieniądze potrzebne do sfinansowania leczenia danego dziecka.

W większości fundacji 100% wpływów na konto dziecka należy do niego. Są jednak i takie, które pobierają prowizję od wpływów na utrzymanie konta. Dlatego też warto dokładne zapoznać się z warunkami prowadzenia subkonta przez daną fundację przed wysłaniem prośby o jego założenie.

Przepływ środków między fundacją a rodzicami przebiega na zasadzie refundacji. Po przedstawieniu przez rodziców faktur np. na leczenie, rehabilitację, pomoce edukacyjne, turnusy, dojazdy do placówek prowadzących leczenie dziecka itp. następuje przelew na konto rodziców. Najpierw jednak warto się dowiedzieć za co dana fundacja zwraca pieniądze i jakie są warunki zwrotu, np. na kogo powinna być wystawiona faktura.

Jak założyć dziecku subkonto?

Aby założyć subkonto należy zwrócić się do wybranej fundacji z pisemną prośba wraz z opisem choroby dziecka i opisem sytuacji materialnej rodziców. Do tego należy dołączyć świadectwo lekarskie potwierdzające chorobę dziecka oraz jego zdjęcie. Fundacje mogą również wymagać dodatkowych załączników. Następnie czeka się na odpowiedź z fundacji. Po podpisaniu porozumienia można zbierać środki na koncie.

(źródło: www.prodeste.pl)

1,523 total views, 1 views today


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.